Jak vytvořit finanční rezervu

Máte dost peněz pro případ, že přijdete o své zaměstnání a tím pádem o pravidelný zdroj příjmů? Pokud vám vypadnou příjmy, náklady zůstanou. K překlenutí výpadku příjmu by měla sloužit v první řadě finanční rezerva, teprve potom půjčka. Finanční rezerva by měla být dostatečně velká a pokud ji použijete, tak jen z vážných důvodů a po použití by měla být v co nejkratším čase doplněna na původní plánovanou velikost. Jak takovou bezpečnostní rezervu vytvořit?

Finanční polštář tlumí nárazy výpadku příjmu

Moudrý člověk se na nečekané události připraví. Jedním z řešení je vytvřit si finanční polštář, který v případě výpadku peněz tlumí jeho následky. Měl by být dostatečně veliký, a to alespoň ve výši půlročního platu. Zajistí tak, aby jste mohli v klidu po dobu 6 měsíců hledat nové zaměstnání a měli zajištěný standard, na který jste zvyklí. Nemusíte tak stresovat s výběrem nové práce a jistě si vyberete lépe, než když budete vše řešit půjčkou, kterou dříve nebo později nebudete schopni splácet.

Investice místo půjčky

Ideální je odkládat si ze svého příjmu určitou sumu a investovat ji. Například je více než vhodné 10 procent výplaty neutratit, ale uspořit a investovat do spořících účtů, podílových fondů, nebo aspoň jenom neutratit a nechat ležet pod polštářem. Tento návyk je velmi důležitý, po čase takto vytvoříte pěknou sumu, která nejen že bude tvořit žádanou rezervu, ale v budoucnu si zajistíte důstojný důchod a zachováte si tak standard, na který jste zvyklí. Pokud takto svědomitě začnete spořit, nebudete potřebovat už klasickou spotřebitelskou půjčku.

Stát se může cokoliv

Komplikace na straně příjmu může způsobit mnoho faktorů. Nejenom výpověď, neb ztráta zaměstnání. Problémem může být taky douhodobá nemoc, nebo úraz. Tyto příčiny výpadku lze tlumit pojištěním, které kryje tato zdravotní rizika a pomůže v případech kdy jste bez peněz v důsledku nemoci či úrazu.

Vhodné pojištění

Výběr správného pojištění je docela složitá věc. Pomoci mohou specializovaní pojišťovací makléři, ale neměli by pracovat jen pro jednu pojišťovnu, aby mohli nestranně nabídnout nejlepší produkt na trhu. Zde je však také rizik, že vám doporučí tu pojistku, na které mají největší provizi.

Publikováno 11.12.2017

www.rychla-pujcka-20000.cz, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Na tomto webu se mohou vyskytovat neaktuální informace, na aktualizaci pracujeme
Půjčky neposkytujeme. Tento web je pouze informační